sobota 10. novembra 2012

Výstava Patchworkové vianoce

Pre tie z vás, ktoré ste sa výstavy nemohli zúčastniť, prinášam malú reportáž. 
Mne sa tam podarilo vrátiť aj dnes popoludní. V tombole som nič nevyhrala, ale to bude asi tým, že som veľa rozprávala a nestihla si kúpiť tombolový lístok :)
Nebudem veľa rozprávať, lebo fotiek je dosť, uvarte si teplý čajík a pokochajte sa quiltami, vankúšikmi, hračkami a  vianočnými ozdobami, ktoré sa dali nielen obdivovať, ale aj kúpiť. 
Všetko sú to práce členiek Patchwok Klubu Bratislava, ktoré výstavu aj zorganizovali. 
































Niektoré quilty budú po výstave darované hospicu. Ako zaznelo na otvorení výstavy, určite vnesú jeho obyvateľom svetlo a radosť do posledných dní života. Obdivujem takéto šľachetné činy a prajem členkám Patchwork Klubu veľa trpezlivosti a kreativity pri ďalšom tvorení. 
Teším sa na ďalší, už 8.ročník výstavy, budúci rok :)



streda 7. novembra 2012

Malinká ochutnávka výstavy Patchworkové Vianoce

Dnes sa v ružinovskom Dome kultúry konala vernisáž výstavy Patchworkové Vianoce. Som veľmi rada, že som sa odhodlala po takmer dvoch týždňoch "domáceho väzenia" vystrčiť päty z domu a zúčastniť sa. Výstava je síce malá, ale oplatí sa ísť pozrieť. Ja vždy objavím techniky, ktoré som ešte nevidela, neskúšala, obdivujem, rozmýšľam, ako sa to šije a ešte radšej sa o tom porozprávam s autorkami. Žienky z Patchwork Klubu sú veľmi milé, bez ich osobného nasadenia a nadšenia by to nebolo ono. Práve tá priateľská atmosféra ma oslovila najviac, vďaka nej sa mám chuť na výstavu vrátiť aj v sobotu, keď sa bude losovať tombola :) 

Výstava sa koná pod luxusným lustrom z minulého režimu :) 
Minulý rok mi to vôbec nedošlo, ale teraz som si uvedomila, že tento štýl je znovu v móde.

Samozrejme, fotky quiltov vám ešte neukážem, aby som vám nepokazila radosť z výstavy, ale taká malá ochutnávka toho, čo sa dá v tombole vyhrať:
ceny od sponzorov a výrobky členiek klubu

a hlavnou cenou je podľa mňa veľmi vydarený quilt. 

Tak ešte raz, čo, kde, kedy:

Prajem príjemný kultúrny zážitok!






sobota 3. novembra 2012

Oneskorenci, centrál a začíname pracovať

Remiho kiahne sú v plnom prúde, takže máme dva týždne karanténu, ja v posledných dňoch tiež horúčkujem, ale je najvyšší čas začať pracovať na vianočnom quilte.. a ušiť ho veľmi rýchlo, aby sme ho stihli predať ešte pred Vianocami. 

Dostali sme ešte pár blokov. Označenie oneskorenci v tomto prípade nie je vôbec negatívne, lebo sme ich súrne potrebovali :)
Anka Telepčáková

Jolana Cziprusová

Toto bol úplne prvý pokus dať bloky dokopy, iba aby som mala predstavu, na aký veľký quilt to výjde. 
Na jednu posteľ v pohode :)

Mrzí ma to, ale vyradili sme zelené stromčeky, lebo boli ako päsť na oko. Určite ich však využijeme, ušijeme vankúšiky, predáme a výťažok pôjde na rovnakú charitu ako peniažky za quilt. 

Od začiatku som si predstavovala, že doprostred ušijem niečo väčšie, buď stromček alebo vianočné gule. A potom mi Claudine doniesla ukázať svoju vianočnú ozdobu spred pár rokov a bolo rozhodnuté :) Sadla tam ako uliata ešte aj veľkosťou!


Pôvodne som ju chcela šiť spolu s ňou, aby som sa to naučila, ale Claudine odchádzala do Francúzska a ja som bola blokovaná doma s malým, tak si odo mňa požičala nejaké látky a ušila to sama. 
Uznajte, že sa jej nádherne vydarila. 
Čo hovoríte na túto kombináciu? Biely podklad a tyrkysový lem?

Medzitým som zostrihala všetky bloky na rovnakú veľkosť.

A práca môže začať. Skúsim najskôr zošívať sama a keby som veľmi nestíhala alebo by mi to nešlo, určite sa ozvem a budem si pýtať pomoc, ktorá by bola ochotná prísť do Stupavy. 

Zatiaľ hľadám dobrovoľníčky, ktoré by ušili vankúšiky zo zelených stromčekov.

Prajem krásny zvyšok víkendu!


utorok 30. októbra 2012

Prvé hexagony v akcii

Asi si pamätáte moje dovolenkové hexagony. Z úplne prvých vznikla aplikácia na taštičku. Ušila som ju už pred pár týždňami, ale nechcela som ju ukazovať, lebo to bol darček, tak aby som nepokazila prekvapenie :)

Normálne som sa prekonala a dala pár stehov aj ručne.

Bola som nadšená z toho, že dovnútra krásne ladila látka, ktorú som kúpila asi pred dvoma rokmi v Paríži a doteraz si spokojne odpočívala v skrini. 

Toto je jeden z tých projektov, ktoré robia radosť dvakrát. 
Mne pri tvorení a vraj aj novej majiteľke :)

Akonáhle si do ateliéru zadovážim stôl a vybalím šijací stroj, mám v pláne fotopostup na hexagony, aj na túto jednoduchú taštičku. A pomedzi to samozrejme pracujem na vianočnom quilte :)



LinkWithin