streda 30. novembra 2011

Malé (aj veľké) radosti všedných dní

Zase raz idem ukázať, čo som v poslednej dobe ušila a čo ma potešilo, povzbudiť vás tým k ďalšiemu šitiu a rozprúdiť vašu kreativitu. 
Nápad za 100 bodov, ktorý mohlo vymyslieť len dieťa: mačka naplnená levanduľou :o) Ja by som na to neprišla, ale Ellka, ktorá má rada mačky a levanduľu, si to úžasne spojila. Meria takmer 20cm a je v nej 40g levandule. Nemusím vám hovoriť, ako krásne a silno to vonia. Pre veľký úspech dnes dokončujem ďalšiu.
(ak by sa vám páčila, nájdete ju v e-shope. Na objednávku vám ju za pár dní ušijem.. pred Vianocami mám dosť veľa práce, tak nestíham ušiť viac a držať ich u seba)
Počas šitia spoločného quiltu som sa potrebovala odreagovať, tak som jedno pekné popoludnie ušila takýto vankúšik naplnený čerešňovými kôstkami
Prvýkrát som niečo také videla u Moniky v EtnoDance Studio, kde sme tým masírovali detičky a malému sa to veľmi páčilo (mame sa páčil zvuk, aký to vydávalo). Tak sme celú jeseň zbierali kôstky, ktoré nám v záhrade pod čerešňou nechali vtáky, poriadne ich vyčistily a vysušili a teraz konečne prišiel ich čas. Neskôr som sa dozvedela, že takéto vankúšiky sa nahrievajú v mikrovlnke a prikladajú na boľavé svaly. Zatiaľ sme to našťastie nemuseli skúšať.
Toto je druhá strana. Všetky látky sú samozrejme od Kokka, z niektorých som mala len malé ústrižky a odkladala som si ich na niečo malé a výnimočné.

Posledných pár večerov som šila zipsovacie kapsičky na ukladanie pokladov. Tieto sú už vianočnými darčekmi, tak dúfam, že si malá slečna nepozerá blog. Prvýkrát chcem, aby si niekto nepozrel môj blog :o)
Na túto som použila krásny podmorský svet od Kokka
Krúžky vnútri sú od Art Gallery.


Mačičky sú tiež od Kokka, ale žiaľ, nemám ju v e-shope.Tieto známky máme! A dokonca aj látku vnútri :o)

Neskutočne ma baví šiť tieto malé kapsičky. Keby mal deň aspoň 30 hodín, mala by som ich už ušitých celú kopu. V rôznych tvaroch a veľkostiach. Predsa len, Vianoce sa blížia a ja ešte nemám ušité žiadne darčeky!! 

Nedávno som spomínala, že dostanem k meninám knihu 99 moderných blokov a že sa už neviem dočkať. Dočkala som sa a dokonca som v balíčku našla aj prekvapenie! Manžel mi objednal ešte knihu s návodmi na šitie tašiek od Sue Kim. No nie je úžasný? :o) Obidve knihy sú čerstvo vydané a podľa mňa veľmi vydarené (postupy zatiaľ nemám vyskúšané, ale projekty sú veľmi pekné).

Áno, všimli ste si správne. Tie žlté papieriky označujú strany, podľa ktorých by som chcela šiť. Nie je ich málo. Takže malá oprava: deň by mal mať aspoň 40 hodín.

Tu je výber tých najlepších, ktoré prídu na rad prvé:

Tento blok má na svedomí to, že som sa rozhodla kúpiť si celú knihu. 
A neľutujem. Niektoré bloky sú veľmi jednoduché, v skutočnosti k nim popis ani nepotrebujem, ale mať 99 nápadov pokope je hotový poklad.


..niektoré sú zložitejšie, na tom by som si len tak netrúfla. Vlastne by som niečo také ani nevymyslela.

Celkom ma pobavilo, že väčšina blokov, ktoré som si vybrala, je od Angely Pingel z Cut to Pieces. Je to jedna z mojich obľúbených bloggeriek a je jasné, že mi jej štýl veľmi sedí. Vôbec som si to predtým nevšimla, vyberala som naozaj iba podľa obrázkov. Udrelo mi to do očí až dnes, keď som ich fotila :o)

A toto sú už tašky a taštičky, ktoré čakajú na svoje zhmotnenie:


Však sú krásne? 

A teraz pozor, počas prezerania nasledujúcich obrázkov je oficiálne dovolené híkať a tak trochu závidieť :o) Dnes som dostala ďalší balíček s látkami z Japonska, od mojej najsamobľúbenejšej talentovanej patchworkárky Ayumi z Pink Penguin, a som nimi unesená! Vždy, keď si niečo objednám, zabudnem na to, že tie látky budú v skutočnosti omnoho krajšie ako na obrázku a potom, keď ich rozbalím, som z nich úplne hotová. V tomto prípade je úžasné mať zlú pamäť. 
Z väčšiny mám pol yardu a z jednej fat quarter. V tomto prípade je hrozné mať zlú pamäť. Zakaždým totiž zabudnem, že fat quarter je príšerne malý :o)


Suzuko Koseki, Yuwa

Suzuko Koseki, Yuwa

Suzuko Koseki, Yuwa

Suzuko Koseki, Yuwa
(túto látku som vám už raz ukazovala, ale mala som z nej len malý kúsoček. Neodolala som a objednala som si pol yardu, aj keď bola teda poriadne drahá kvôli tomu, že ju už takmer nikde nezoženiete)

Anna Griffin, Windham Fabrics

Ani neviem, ako som si zaslúžila tieto látky a krásnu stužku s kuchynským motívom a malé kovové K, ktoré presne viem, kde použijem :o) Každopádne Ayumi myslí na všetko a vie, ako zlepšiť náladu (a vytiahnúť ma na poštu za akéhokoľvek počasia). Ďakujem!

Budem veľmi rada, ak mi aj vy napíšete, čo vás v poslednej dobe potešilo alebo nadchlo.

PS: sledujte pozorne v najbližších dňoch môj blog, onedlho vás čaká pár prekvapení!!!
Zatiaľ nie je isté, kedy to príde, takže ak nechcete, aby vám to ušlo, zapíšte svoj email v kolonke na odber noviniek z blogu.. alebo sa jednoducho každý deň zastavte :o) Budem sa na vás tešiť.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin