nedeľa 21. augusta 2011

Nákupy v Paríži

Rodinku som poslala na prehliadku Sacré Coeur a Mont Martre a ja som sa vybrala do neďalekého Marché Saint Pierre, o ktorom som už pár mesiacov snívala. Je to asi najväčší obchod s metrážou v Európe. Už viac ako 60 rokov ponúka na svojich 2500 m2 klasické aj moderné látky všetkých možných materiálov. Navštevujú ho profesionálni krajčíri, štylisti a dekoratéri a aj my, bežní smrteľníci :o) 


Na každom zo šiestich poschodí to vyzerá nejako takto:
a takto

Možno kvôli tomu, že som do toho vkladala veľké nádeje, bola som trochu sklamaná. Na prízemí sa nachádza aj oddelenie s patchworkovými látkami, ale nenašla som žiadne výnimočné vzory, ani vynikajúce ceny..

St.Pierre si však u mňa vylepšil skóre svojou galantériou, ktorá sa nachádza v samostatnej budove oproti.  Galantérie ma nikdy nenadchýnali, ale v tejto som nevedela, kam skôr pozrieť a mala som chuť všetko vykúpiť :o)
toto je iba časť gombíkov

časť nášiviek

ďalšie aplikácie od výmyslu sveta

kilometre stužiek

Strávila som tam asi toľko času ako pri látkach, ale bola som nútená odísť. Chcela som totiž stihnúť navštíviť ešte jeden veľký obchod s látkami, iba pár metrov od St.Pierre: Tissus Reine . A bola som rada, že som tak urobila. Aj keby som nekúpila žiadne látky (čo sa nestalo), mohla som aspoň obdivovať perfektne vypracované kostýmy a šaty na asi metrových figurínach:

 

A tu sú už moje úlovky z obchodov:

podobných gombíkov by som nakúpila tony, pri posledných projektoch mi ozaj chýbali

pár metrov bavlny na doplňovanie za výbornú cenu:


a veľmi kvalitné, farebné látky vhodné na patchwork, aj keď to pri nich nebolo výslovne napísané

Na tomto mieste si dovolím vyhlásiť vedomostnú súťaž: "Poznaj svoje látky". 

Kúpila som si ich totiž málo!!! Myslela som, že si ich podľa nadpisu na okraji nájdem na internete, pozriem celú kolekciu a objednám viac, možno aj za lepšiu cenu. Chyba lávky, nič som nenašla. Každú voľnú chvíľu počas dovolenky som hľadala, googlila, ale nič :o( Stala sa z toho obsesia. 
Preto úplne vážne vyhlasujem súťaž a ten, kto mi ako prvý napíše, ktorá firma tieto látky vyrába, dostane odo mňa malú odmenu. Na okraji je napísané: 40' by 40's superfine cotton lawn Great flower designs, ale s týmto som sa nikam nedostala. 

Pre istotu ešte detailný záber každej z nich:Teraz trochu z iného súdka. Nejde síce o patchwork, ani šitie, ale nepripomínajú vám tieto malé plastové čajníčky vzory na látkach?? A viete, na čo slúžia?Ak aj vy vždy hľadáte nejaký tanierik alebo mištičku na sáčik, ktorý vytiahnete z horúceho čaju, toto je veľmi elegantné riešenie :o) 

Ok, toto bol veľmi dlhý príspevok. Ak ste ho niekto dočítali až do konca, veľmi sa z toho teším a ďakujem!!


3 komentáre:

  1. Malé čajníky som aj ja minule objavila v obchode a urobila som si z nich magnetky na chladničku. :o) anka

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Anka, potom mi musíš prezradiť, kde si ich kúpila, keby som mala málo :o) Ja som to videla prvýkrát a bola som z toho úplne nadšená

    OdpovedaťOdstrániť
  3. pri fotkách toho obchoďáku som práve onemela....

    OdpovedaťOdstrániť

LinkWithin