nedeľa 14. apríla 2013

Prague Patchwork Meeting 2013 - Turning Point

Sériu malých reportáží z výstavy Prague Patchwork Meeting začnem tou časťou výstavy, ktorá sa ma veľmi dotkla aj po ľudskej stránke. Exponáty prišli predstaviť dve členky skupiny Turning Point Quilts, s ktorými by som dokázala "prekecať" asi aj celý deň. Kľudne aj dva. Veľmi milé a zábavné dámy ochotné všetko vysvetliť, naučiť, podeliť sa o čokoľvek. Ich quilty boli krásne, svieže, farebné, moderné, čo u dám na dôchodku veľmi obdivujem (aj keď samozrejme nezabudli podotknúť, že v Škótsku sa do dôchodku dá ísť dosť skoro, takže až také staré nie sú :)))

Ak sa chcete o skupine umelkýň dozvedieť viac, prečítajte si, čo o nich bolo napísané vo februárovom newslettri Prague Patchwork Meeting: 

"Turning Point Quilts je skupina 8 textilních umělkyň ze středního Skotska, každá z nich má jiné zkušenosti, dovednosti a odborné vzdělání. Od roku 2004 spolupracují a vytvářejí art quiltové kolekce na společné téma a velmi často i ve shodné velikosti.
Skupina se schází vždy po několika měsících ke společné diskusi o stávajících i budoucích projektech a výstavách, k výměně zkušeností a ke vzájemné pomoci a konzultaci problémů, které práce na momentálním projektu přináší. To, že pracují ve skupině, zvyšuje kreativitu a násobí radost ze společné práce. Nejraději mají konečné předvedení své práce ostatním a pak pohled na všechny práce pohromadě na výstavě.
Vystavují pravidelně, jak doma, tak i v zahraničí. V roce 2012 vystavovaly ve Skotsku (Stirling a Glasgow), na Quilt Expo v Beaujolais ve Francii, na festivalu v Edinburghu v srpnu, ve Walesu a dále na dvou výstavách v Severním Irsku. Letos kromě Prahy plánují expozici na Festival of Quilts v Birminghamu, dále opět v Glasgow a koncem roku ve Walesu.
Pro 7. PPM skupina vybrala 4 kolekce. „Turning Point“ (Bod obratu) byla jejich první kolekce, která vyjadřovala individuální myšlenky a zážitky, které pro každou z nich představovaly zlomový bod. „Rainbow“ (Duha) je vlastně cvičením použití barev a jejich volné interpretace, „Trees in the Park“ (Stromy v parku) jsou inspirovány starými keltskými pověstmi a jejich vztahem k přírodnímu tvaru stromu a nakonec poslední kolekce „My Country“ (Má vlast) vyjadřuje vztahy umělkyň k jejich zemi a domovu.
Autorky doufají, že jejich práce může být inspirací pro ostatní a dá jim radost a příjemný zážitek. Více informací najdete na webové stránce www.turningpointquilts.com.
Členkami Turning Point Quilts jsou Pat Archibald, Alison Dreyson, Mary Ennis, Jess Morrison, Margaret Morrow, Margaret O ́Gorman, Jan Watson a Joyce Watson."


Margaret O ́Gorman, Pat Archibald, Jan Watson

Joyce Watson, Margaret Morrow, Mary Ennis

Alison Dreyson, Evelyn Ramsay, Jess Morrison

Jan Watson

Alison Dreyson

Margaret O ́Gorman

Mary Ennis

Joyce Watson

Pat Archibald

Joyce Watson, Alison Dreyson

Margaret O ́Gorman

Jan Watson, Jess Morrison

Jan Watson


Margaret Morrow, Mary Ennis


1 komentár:

LinkWithin