piatok 3. februára 2012

Medzinárodný swap blokov

Myšlienka

zrodila sa na medzinárodnom stretnutí nemeckých, švajčiarskych a amerických patchworkárov v Baltimore, v USA, v októbri 2010. Ideou je zorganizovať swap blokov, do ktorého sa zapoja ľudia z celého sveta. Aby to vyšlo, potrebujeme VAŠU POMOC! Čím viac blokov príde z najrôznejších kútov sveta, tým zaujímavejšie to pre všetkých bude.
Účastníci budú rozdelení do 12-členných skupín a bloky sa budú vymieňať v rámci skupiny. Každý z účastníkov teda získa 12 rôznych blokov z 12 krajín sveta. 

Postup:
 • Ušite 12 rovnakých blokov merajúcich 31,5 x 31,5 cm 
 • Neexistujú žiadne požiadavky na techniku, farby alebo vzor. Použite však veľmi kvalitné quiltovacie látky, prírodne biele pozadie a zakomponujte červenú farbu.
 • Pripojte 12 pohľadníc vášho mesta alebo vašej krajiny, s krátkym textom o vás. Ak chcete, môžete pridať vašu adresu alebo e-mail.
 • Všetko spolu pošlite na adresu: Quilt around the World GmbH, Gross-Nabas-Strasse 3, 81827 Muenchen, GERMANY
 • Uzávierka je 31.3.2012. Vtedy by už mali byť bloky v Nemecku, preto ich pošlite pre istotu najneskôr 25.3.2012
 • Pošlite 10€ na úhradu poštovného späť k vám. Môžete tak urobiť bankovým prevodom alebo prostredníctvom PayPal. Všetky zvyšné peniaze budú po odoslaní balíčkov poukázané Lekárom bez hraníc (Médecins sans frontières)
 • Potom neostáva nič iné, ako ušiť si krásny quilt a poslať jeho fotku organizátorom na: info@quilt-around-the-world.com, aby mohli zostaviť galériu s vašimi dielami :o)
 • Ak potrebujete trochu inšpirácie, navštívte Galériu blokov, kde môžete aj komunikovať s ostatnými patchworkármi. Veríme, že takto vznikne mnoho medzinárodných priateľstiev
Inštrukcie na platbu registračného poplatku:
 • Bankový prevod: 
  • Majiteľ účtu: Quilt around the World GmbH 
  • Banka: HypoVereinsbank Muenchen, GERMANY 
  • Číslo účtu: 655 400 893 Bank code: 700 202 70
  • IBAN: DE 8270 0202 7006 5540 0893 
  • SWIFT: HYVEDEMMXXX
 • Paypal:
  • e-mailová adresa: fibu@quilt-around-the-world.com
 • Nezabudnite uviesť v správe pre adresáta vaše meno a "International Block Swap"

Organizátori


Quilt around the World je inovatívny, interaktívny a medzinárodný internetový časopis pre patchwork a quilting. Keď navštívite ich stránku: www.quilt-around-the-world.com, nájdete rôzne strihy na quilty, vankúše, tašky, textilné šperky, cestovné reportáže, rozhovory, knihy, hodnotenia produktov a kalendár udalostí. Všetky články sú dostupné v angličtine a nemčine. 

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte priamo organizátorom: info@quilt-around-the-world.com alebo mne a ja vám sprostredkujem odpovede. 

Čo na to poviete? Ja mám veľkú chuť zapojiť sa. Nemôžem nič sľúbiť, lebo mám siahodlhý zoznam iných projektov a koniec marca sa dovalí veľmi rýchlo, ale budem sa veľmi snažiť stihnúť to. Každopádne idem zháňať kvalitné červené látky :o)


PS: čerstvá (6.2.2012) doplňujúca informácia od organizátoriek: na švy je počítaných 1,5cm, to znamená 0,75cm na každej strane bloku.


15 komentárov:

 1. Ahoj, myslíš, že musia byť poslané tie € iba bankovým prevodom, alebo by stačilo aj priložiť k blokom? Ala

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Organizátori prosili, aby sa peniaze v hotovosti posielali s blokmi naozaj ako krajná možnosť (určite aj z bezpečnostných dôvodov, keby sa náhodou zásielka zatúlala - čo by sa nemalo stať, ale stáva sa kadečo). Takže ak nemáš inú možnosť, pošli v hotovosti. Znamená to, že sa ideš zapojiť? :o)

   Odstrániť
 2. Nooo rozmýšľam nad tým. Práve robím druhý swap čo som sa zapojila v Čechách a termín na ne mám poslanie do konca mája. Ale toto ma láka, len by som musela rýchlo zohnať látky lebo práve som bielu minula a červené ani také výrazné pekné nemám. Nooo dumám silno nad tým :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Katka, ak som správne pochopila, bloky majú byť v "surovom" stave - neprequiltované, však?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ešte som sa zabudla opýtať, z tých 31,5 cm koľko bude na prídavky na zošitie? Možno hlúpe otázky, ale radšej sa opýtam...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dostala som odpoveď od organizátoriek: na švy je počítaných spolu 1,5cm, to znamená 0,75cm na každej strane bloku.

   Odstrániť
 5. Určite nie hlúpe otázky, neboj :o) Nie si prvá, ktorá sa na ne pýta. Tie švy musím zistiť, ale predpokladám, že 1,5 cm. Blok má byť v surovom stave, neprequiltovaný, nepodšitý. Ty si vlastne všetky bloky, ktoré dostaneš, doma zošiješ, dáš vatelín a prequiltuješ ako sa ti páči :o)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak, mám ušité, už len poslať:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Wow, to si šikovná! Musím sa už do toho aj ja pustiť. Chcela by som to poslať okolo 15.3. Pošli fotku bloku, som veľmi zvedavá :-)

   Odstrániť
 7. Ahoj Katka,

  aj ja sa zapojím ;-) (dúfam, že stihnem termín)

  Lucia Šišková

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ak stihnem, zapojím sa tiež. Zdravím
   bachovka

   Odstrániť
  2. Super, veľmi držím prty, aby ste to stihli! To už je celkom slušný počet blokov zo Slovenska :o)

   Odstrániť
 8. Katka, zdravím
  mám ušité, tento týždeň pošlem.
  S pozdravom bachovka

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Včera mi prišlo potvrdenie, že dostali moje bloky aj platbu. Už som tam!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Dievčatá, ktoré ste poslali bloky, mohli by ste mi prosím mailom poslať ich fotku? Chcela by som ich uverejniť v blogu, nech sa aj ostatní pokochajú, ale nedá sa to stiahnuť priamo zo stránky Quilt Around the World. Ďakujem!

  OdpovedaťOdstrániť

LinkWithin